Ana Sayfa / Genel / Amerika’nın Müslümanları Bombalamasına Sevinmiyoruz

Amerika’nın Müslümanları Bombalamasına Sevinmiyoruz

-Bu adam sürekli değişen manzaradan ibaret! “Devle”yi hem övüyor hem kınıyor sonra bir daha övüyor ve bir daha kınıyor!

-İstiyor ki bütün taraflar bundan razı olsunlar!

Geçenlerde buna benzer bir ifadeden dolayı zavallı bir kul olarak tereddüt yaşadım. Karşıt görüşlük veya aynı fikri benimsemek zihinsel noktada genel problemlerle hep iç içedirler.

OBAMA_İSLAM_DEVLETİNİ_BOMBALAYACAKLARINI_SÖYLEDİ__ Ey Allah’ım hilesini kendi boğazına uygula. Ve kullarını senin gayeni gerçekleştirdikleri şeye hidayet et. Ve onları senin zaferini uzaklaştıracak her türlü zulümden arındır ve kalplerine ülfeti yerleştir.

Ürdün hükümeti “Devle” destekçilerini tutukladı. Ey Allah’ım onların sıkıntılarını gider. Bizi ve onları sevdiğin ameller doğrultusunda Hidayet üzere sabit kıl. Ve kullarını kâfirlere karşı şiddetli, kendi ve Müslümanların arasında şefkatli eyle.

Ve ne zaman “aşikâr olan bir suçluluk” üzerine kanıt sunmak isterlerse “Devle”nin övülmesi gereğince bana buna benzer tweetlerle gelmektedirler. Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum. Şüphesiz bütün fertleri birbirine eşit olan herhangi bir gruba karşı başka bir grubu delil göstermiyorum. Bunu daha önce ( sahvecilerin -uyanış örgütlerinin- maksatları nedir?) adlı cümlelerimde dillendirmiştim. “Devle”nin düşmanlarını açıklamak hasebiyle hiçbirinin birbirine eşit olmadığını, kimilerinin iyi kimilerinin ise kötü olduğunu, “Devle” grubunun destekçi gençlerinin muamelelerinde eşit davranmadıklarını ve bunun gibi “Devle” gençlerinin de eşit olmadıklarını beyan etmiştim. Sonra Amerika’nın Müslümanları bombalaması bende mutluluk adına hiçbir şey hâsıl etmemiştir.

Amerika 100 binlerce Müslümanı katletmiştir. Ve erkekleri Ebu Garip hapishanesinde hapsederek maruz bırakmıştır. Ve Kur’an mushaflarına Guantanamo’da saygısızlık yapılmıştır. Ve Peygamber efendimiz (sav) hakkında alay edici filmler yayınlamışlardır. Amerika uyuz askerlerini Afganistan’da bulunan kardeşlerimizin cesetleri üzerinden defetmemiştir. Ve kardeşlerimizin bazılarının cesetlerini köpeklere fırlatmışlardır. Ve sonunda bazılarını yakmışlardır.

Irak’ta vuku bulan kötülüklere yalnızca Amerika neden olmamıştır. Siyonistler, Şiiler ve Arap hükümetleri de Müslüman ülkelerinde fesada yol açmışlardır. Hiç bir zaman Müslümanların öldürülmesinden mutluluk duymayacağız! En şiddetli kınama şekliyle bu Müslümanı hatasından ve günahından dolayı kınıyorum. Bu birşeydir ve ben Amerika’nın başka bir şey üzerine ortaya çıkmasına sevineceğim. Bu da başka bir şey.Yapmış olduğum dua ile neyi arzu ettiğimin bu Müslümana ulaşmasını istiyorum. Sözü edilen dua gibi dua etmeyip yalnızca onlar için ettiğimi hatırladığım “Allah azze ve celle’nin gayesini tatbik etmeleri için zulümden kurtulmalarını, onlara merhamet etmeyecek ve senden korkmayacak birini onların üzerine hâkim kılma Allah’ım” diye dua edeceğim. Bunda unutulmaya yönelik hiçbir şey söz konusu değildir. Aşırıya kaçmışların etkileri sonucu bazı kardeşlerimizin üzerine zulüm vuku bulunca, gerçekleştirilen bu adaletsizlik bazıları tarafından küçümsenme gereği dahi duymuyor. Ama gelin görün ki onlar “Eşit değillerdir.” Böylesini sevmiyor ve onun için Allah’a dua ediyoruz. “Allah zalime hidayet versin ve onun başına kafiri hâkim kılmasın.”

Ve öyleleri de vardır ki bu dua’nın sahibini okuyarak “niyetlerinde-hedeflerinde-amaçlarında” onun sözleri tüm tarafları razı etmekte olduğuna hükmederler. Fark edin Ey Allah’ın kendilerine hidayet vermesini istediğim kulları! Şüphesiz ki sizler hataları tekrar edip durmaktasınız. Hataların tekrarlanması davranışlar adına küçük düşürücü ve aynı hataların farklı şekillerde meydana gelmesini sağlayıcı tutarsızlıklardır. Kim daha fazla başkalarına karşı delilsiz beslemiş oldukları kötü zanlarından ötürü “Devle” gençlerini adaletli bir şekilde tenkit etmekteydi? Sonra sizler ise kim kalpleri yakınlaştırmak, kurallara uygun bir şekilde hataları düzeltmek için efor sarf etse, manzarası sürekli değişen ve niyetinde bütün tarafları tatmin etmeyi amaçlayan biri olarak kötü zan beslemiş bulunuyorsunuz.

“Siz, insanlara iyiliği emredip kendinizi unutuyor musunuz? Oysa siz kitabı okuyorsunuz. Artık aklınızı başınıza almayacak mısınız ?” (Bakara 44)

Allah’ım kerim olan yüzün için amellerimizi halis kıl.

İyad Kunaybi

Arapça Aslı: http://justpaste.it/gt8l

İlginizi Çekebilir

Dr. İyad Kuneybî: Taviz Fıkhı – 1. Bölüm (Türkçe Video & Metin)

Ümmet-i İslam Medya, Ensar Mescidi tarafından medya kuruluşumuza özel tercüme edilen Dr. İyad Kuneybî’ye ait …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir